6. yılında ”Prematüre Gücü”

Türkiye’de 35 yıldır yenilikçi ve güvenilir ürünleriyle bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlayan Prima’nın ”Prematüre Gücü” projesi 6. yılına girdi. 2017’den bu yana devam eden çalışmada şimdiye kadar 1 milyondan fazla bez prematüre bebeklere ulaştırıldı. Proje bu yıl Erken Doğan Bebekleri Yaşatma Derneği (ERDODER) iş birliği ile hayata geçiyor.

Türkiye’de 35 yılı aşkın bir süredir bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimi için projeler hayata geçiren Prima, prematüre bebeklerin özel ihtiyaçlarına dair farkındalığı artırmak amacıyla başlattığı Prematüre Gücü projesini 6. yılında da sürdürüyor. “Sevgi Her Kapıyı Açar” diyerek, küçük kahramanların büyük mücadelesine destek olan Prima, CarrefourSA iş birliği ile 1-30 Kasım tarihleri arasında CarrefourSA mağazalarından satın alınacak her bir Prima paketi için Türkiye’nin farklı bölgelerindeki prematüre bebeklere bez bağışı yapıyor.
”Her 10 bebekten 1’i prematüre doğuyor”
Prematüre Gücü kampanyası ile uzun zamandır prematüre bebeklere ve ebeveynlere destek olduklarını belirten P&G Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Onur Yaprak: ”Yapılan araştırmalar ülkemizde her yıl her 10 bebekten 1’inin prematüre doğduğunu ve bu bebeklerin hayata tutunmak için özel bir bakıma ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Prima, bu içgörüden ve ihtiyaçtan yola çıkarak, doktorlar ve hemşirelerle partnerlik yaparak prematüre bebeklere özel olarak geliştirilen prematüre bezlerini üretti. “Bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişiminde ebeveynlere destek olma” yaklaşımıyla 2017 yılında başlattığımız projemiz kapsamında şimdiye kadar 1 milyondan fazla bez bağışı yaptık. Türkiye’de prematüre bez bağışı yapan ilk ve tek bebek bezi markası olarak en büyük sorumluluğumuz ebeveynlerin ve küçük kahramanlarımızın bu mücadelesine desteğimizi sürdürülebilir kılmak” dedi.
”Prematüre bebeklerin farkında olmalıyız”
2010 yılından bu yana bebeklerin ve ailelerin ihtiyaçlarını karşılayacak ve onlara destek olacak projeler ürettiklerini belirten ERDODER Yönetim Kurulu Başkanı Canan Göztepe: ”Prematüre bebekler ve aileleri doğumdan başlayarak uzun ve zorlu bir süreç yaşıyor. Prima’nın bu projesi, prematüre bebeklere ve onların özel ihtiyaçlarına dair kamuoyunda ortak bir bilinç yaratması bakımından çok değerli. Prematüre bebeklerin farkında olmalı ve minik kahramanların bu büyük mücadelesinde destek olmalıyız. Biz ERDODER’de erken doğan bebekleri destekleyecek çalışmalar yaparak, ülkemizdeki bebek ölümlerini en aza indirme hedefiyle hareket ediyoruz. Ülkemizin farklı şehirlerinde ihtiyaç sahibi ebeveynlere ulaşıyor, bu ihtiyaçları belirleyerek destek oluyoruz. Sağlık Bakanlığı iş birliğimiz ile şu ana kadar Mardin, Kars ve Sinop’taki devlet hastanelerine Yenidoğan Yoğun Bakım üniteleri yaptık. Bu yılki çalışmalarımız kapsamında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Yoğun Bakım Ünitesi kurmayı hedefliyoruz. Amacımız ise ailelere bu süreçte destek olarak bebeklerin geleceğine umut olmak’’ dedi.

Prima Hakkında: Prima, Türkiye’nin 1986 yılında piyasaya sunulan ilk hazır bebek bezi olarak ilk günden bu yana pazar liderliğini koruyor. Annelerin ihtiyaçlarına göre ürünlerinde yeniliklere imza atan Prima; 1999 yılında hala sadece Prima’da bulunan “losyon bakım şeritleri”ni, 2000 yılında da ilk kez “nefes alan pamuksu dış yüzeyi” Türk tüketicisinin beğenisine sundu. 2003 yılında Prima, Tam Koruma ile daha geniş bel bantları ve daha yüksek emicilik gücü ile sızıntıları önleyerek bebeklerin daha rahat etmesini sağladı. 2004’te piyasaya sunduğu “Prima New Baby Yenidoğan” ürünü ise “İkili Koruma” Sistemi ile idrarın yanı sıra yenidoğana özgü yumuşak dışkının da emilmesini sağlayan yenidoğana özel ilk bebek bezi oldu. 2005 yılında hem ürün gamını Türkiye’nin ilk ve tek anatomik şekilli ürün gamı haline getirmiş hem de bebeklerin değişik gelişim aşamalarındaki farklı ihtiyaçlarının aynı bebek bezi ile karşılanamayacağından yola çıkarak, bebeklerinin gelişimlerinin her aşaması için farklı teknolojiler ile üretilmiş farklı ürünler geliştirmiştir. 2006 yılında Yeşil Ekstra Kuru tabakalı bebek bezini ve 2007 yılında da ilk mis kokulu bebek bezini tüketicileri ile buluşturmuştur. 2010 yılında ise Prima’nın en kuru ve en ince bezi, yeni Dry Max Teknolojisi ile Prima Premium Care’i annelere sunmuştur. 2005 yılında 360 derece esnek bel teknolojisine sahip külot gibi bir kerede kolayca giydirilen ve pratik bir şekilde çıkarılabilen Prima külot bezi tüketiciler ile buluşturmuştur. Prima Dünyası; Aktif Bebek, Kuru ve Hesaplı, Premium Care, Prima Külot Bez bebek bezleri ve Islak Mendilleri’nden oluşan geniş ürün gamıyla tüm beklentileri karşılıyor. (Daha fazla bilgi için www.prima.com.tr)