AgeSA, her yaşta fonu’nun ikinci dönemini hayata geçiriyor

Türkiye’nin yaşlanma konulu tek sosyal sorumluluk projesinin sahibi AgeSA, Sivil Toplum İçin Destek Vakfı iş birliğiyle kurduğu “Her Yaşta Fonu” ile sivil toplum kuruluşlarının yaşlanma temalı projelerine hibe desteği sağlamaya devam ediyor. Toplamda 300 bin TL hibenin dağıtılacağı programa başvurular açıldı.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider kuruluşlarından AgeSA, Türkiye’nin yaşlanmaya hazırlığına rehber olmak ve toplumun yaşlılık algısının pozitife dönüşmesine katkıda bulunmak amacıyla 2019 yılında “Her Yaşta” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında Sivil Toplum İçin Destek Vakfı ile iş birliği yapan AgeSA, geçen yıl sağlık, eğitim, istihdam, eşitsizliklerin azaltılması alanlarında yaşlılık ve yaşlanma temasını merkezine alan sivil toplum projelerini desteklemek ve teşvik etmek için Her Yaşta Fonu’nu hayata geçirdi. Geçen yıl toplamda 5 projenin hayata geçirilmesine destek veren AgeSA, Her Yaşta Fonu’nun yeni dönemi için hazır.

Her Yaşta Fonu, bu yıl 8-31 Ağustos tarihleri arasında başvuruları kabul edecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da fona, yaşlılık ve yaşlanma alanlarını desteklemeye yönelik projeler başvurabilecek. Her Yaşta Fonu kapsamında bu yıl STK’lara dağıtılacak hibenin toplam tutarı 300 bin TL olacak. Başvuru kriterleri, detaylar ve başvuru formuna Sivil Toplum için Destek Vakfı’nın linkteki adresinden ulaşılabiliyor.

AgeSA Hayat ve Emeklilik Hakkında
AgeSA Hayat ve Emeklilik, Sabancı Holding ile iki yüz yıllık sigortacılık geçmişi olan Belçikalı sigorta şirketi Ageas’ın ortaklığıdır. AgeSA aynı zamanda halka açık bir şirket olup, hisseleri “AGESA” koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. AgeSA, bireylerin tasarruf ve birikim ihtiyaçları için bireysel emeklilik ürünleri sunmaktadır. Aynı zamanda, müşterilerine sunduğu hayat ve kaza sigortası ürünleriyle de yaşamın getirebileceği beklenmedik risklere karşı bireyleri ve ailelerini güvence altına almaktadır.