Atasun Optik’in Düzenlediği “Optisyenlik Proje Yarışması”nın Kazananları Belli Oldu

Sektörün öncü markalarından Atasun Optik’in optisyenlik bölümü öğrencilerini, mesleklerinin geleceği için proje üretmeleri yönünde teşvik etmek üzere başlattığı Optisyenlik Proje Yarışması’nın sonuçları açıklandı.
Atasun Optik’in geçtiğimiz aylarda başvurularını almaya başladığı Optisyenlik Proje Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Optisyenlik bölümü öğrencilerinin projeler üretmesini teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışma kapsamında 33 üniversiteden 80 başvuru alındı. “Gelecekte Optik Mağazacılığı Nasıl Olmalı?” ve “Müşteri / Çalışan Gözünden Günümüzdeki Optik Mağazacılığı Nasıl Olmalı?” konularında proje üreten öğrencilerden beşi ödül almaya hak kazandı.

İlk beşe giren projeler; Ahmet Utku Özkul’un “Fiziksel ve Sanal Dünyada Kişiselleştirilmiş Optik Perakendesi”, Alperen Örel’in “Meta Optik” projesi, Pelin Aynur Venedik’in “Optik Bilgi Bankası”, Berivan Yeşiltepe’nin “Mobil Uygulama ile Optik Satış” ve Mustafa Talha Berberoğlu’nun “Çocuk Optik Mağaza Konsepti” projesi oldu.

“Yarışmaya ilgi oldukça yüksekti”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Atasun Optik CEO’su Nihat Aydın şunları ifade etti: “Sektörün öncü markalarından biri olmanın getirdiği sorumlulukla hizmet verdiğimiz alanda fark yaratacak pek çok projeyi hayata geçiriyoruz. Özellikle optisyenlik mesleğinin geleceğine değer katmak için yenilikçi adımlar atıyoruz. Bu kapsamda uzun yıllardır öğrencilere eğitimler, staj imkânları sunuyoruz ve son iki yıldır burs sağlıyoruz. Tüm bunlara ek olarak, bu sene mesleğin gelişimine katkı sunma konusundaki çalışmalarımızı aralıksız sürdürerek sektörümüz adına bir ilki daha gerçekleştirdik. Optisyenlik bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerini proje üretmeye teşvik etmek için “Optisyenlik Proje Yarışması” düzenledik. Gelecekte optik perakende sektörünün nasıl olması gerektiğine dair projeleri değerlendirdiğimiz yarışmaya ilginin oldukça yüksek olmasının sektörümüz adına önemli bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Yarışmaya katılarak birbirinden değerli projelerini ileten tüm arkadaşlara emeklerinden dolayı teşekkür ederim.”

Yarışma sonucunda sıralamada finale kalan ancak ilk beşte yer alamayan öğrencilere verdikleri emekten ötürü Atasun Optik hediye çeki takdim edildi. Finale kalan projeleri temsil eden öğrenciler ise İstanbul’da Atasun Optik destek ofisi ile mağaza ziyaret etme ve iki gün süren etkinlik boyunca Atasun Optik üst yönetim ekibiyle tanışma fırsatı elde etti.