B4G’nin iletişim süreçleri Marjinal Porter Novelli’ye emanet

TÜRKONFED, TÜSİAD ve UNDP’nin ilk adımlarını attığı, özel sektörün sürdürülebilir kalkınma amaçlarını desteklemek ve yeni ortaklıklar kurulmasını sağlamak amacıyla başlatılan ortak eylem platformu Hedefler İçin İş Dünyası (B4G) Platformu iletişim çalışmaları için Marjinal PN ile iş birliğine gitti.

TÜRKONFED, TÜSİAD ve UNDP’nin 2019 yılında ilk adımlarını attığı Hedefler için İş Dünyası Platformu, iş dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) arasında köprü kurmak amacıyla faaliyet gösteriyor. Platform bugüne kadar “İklim Değişikliği ve Afetlere Hazırlık”, “İşletmeleri Geleceğe Hazırlama” ve “Kapsayıcı Büyüme” gibi çalışma alanlarında kapsayıcı, bütünleyici ve herkese açık, “kimseyi geride bırakma” felsefesine sahip bir ortak eylem platformu olarak faaliyet göstermenin yanı sıra, iş dünyasını SKA’lara uyumlu bir şekilde dönüştürme, güçlendirme ve kamu-özel sektör politikalarına sürdürülebilir kalkınma için yol gösterme alanlarında da çalışmalarına devam ediyor.

Küresel hedeflere ulaşmak için tüm paydaşların bir arada çalışması gerekliliğini savunan ve bu noktada kapsayıcılığı açısından bir ilk teşkil eden platform, iletişim çalışmalarında Marjinal Porter Novelli ile birlikte ilerleyecek.

B4G Hakkında

TÜRKONFED, TÜSİAD ve UNDP’nin 2019 yılında ilk adımlarını attığı Hedefler için İş Dünyası Platformu, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını (SKA) kurumsal politika ve stratejilerine entegre etmek isteyen büyük, orta ve küçük ölçekli tüm işletmeler, kamu- özel sektör iş birliğini gözeten tüm kamu kurumları, yerel yönetimler, akademi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımına açık bir platform olarak hayata geçti.

Hedefler için İş Dünyası Platformu özel sektörün, sürdürülebilir kalkınma amaçlarını desteklemek ve yeni ortaklıklar kurmak üzere başlattığı ortak eylem platformudur. Platform paydaşlarıyla birlikte öğrenmeyi, gelişmeyi ve çalışmayı teşvik eder. Tüm paydaşlarını Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı gözeterek çalışma ve sürdürülebilir kalkınma perspektifiyle büyüyen geleceğin ekonomisinin içinde yer alabilmeleri için güçlendirecek adımlar atar. Daha fazla bilgi için www.business4goals.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Marjinal Porter Novelli hakkında

1993 yılında kurulan Marjinal Porter Novelli, 70’in üzerinde ülkede faaliyet gösteren uluslararası iletişim ağı Porter Novelli’nin Türkiye ofisidir. Porter Novelli’nin 80 yılın üzerindeki sosyal yatırım ve kurumsal sosyal sorumluluk deneyiminden beslenen MPN, bilişimden sağlığa, finanstan sigortacılığa kadar geniş bir sektörel yelpazedeki müşteri portföyüne 360 derece iletişim hizmetleri sunan bir “purpose” ajansı olarak faaliyet göstermektedir. Marjinal Porter Novelli, bir markanın bir yandan büyürken diğer yandan da çalışanları, tedarikçileri, müşterileri ve geri kalan tüm paydaşlarıyla birlikte dünyaya olumlu katkılarda bulunmasını sağlayan değerler bütününe dayalı iletişim yolculukları tasarlamakta ve gücünü markaların var oluş amaçlarından alan sosyal yatırımların koordinasyonunu da üstlenmektedir. “Hayvan Dostu Şirket” inisiyatifinin kurucusu olan Marjinal Porter Novelli’de 50 kişinin üzerinde üyeye sahip profesyonel ekip, çalışma alanını dört ayaklı 18 can dost ile paylaşmaktadır.