Çağla Kalyoncu Altın, MSD Türkiye, Ukrayna ve CIS bölgelerinden sorumlu Hukuk ve Uyum Direktörü oldu

MSD’de GCC Bölgesi Hukuk ve Uyum Direktörü olarak görev yapan Çağla Kalyoncu Altın, MSD’nin Türkiye, Ukrayna ve CIS bölgelerinden sorumlu Hukuk ve Uyum Direktörü olarak atandı.

130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunan, yaşam için keşfeden MSD, sektördeki organizasyonel gücünü artırmak üzere yeni bir atama gerçekleştirdi.
Başarılı çalışmaları, güçlü deneyimi ve sağlık alandaki hukuki uzmanlığıyla MSD’nin gelişimine değer katan Çağla Kalyoncu Altın, 1 Ağustos 2022 itibariyle Türkiye, Ukrayna ve CIS bölgelerinden sorumlu Hukuk ve Uyum Direktörü olarak görevine başladı. MSD’ye Nisan 2020’de Türkiye Hukuk & Uyum Direktörü olarak katılan Altın, sonrasında Kuzey Afrika ve GCC Bölgelerinde Hukuk ve Uyum Direktörü olarak görevini sürdürdü. Altın, yapılan yeni atama kapsamında MSD’nin Türkiye, Ukrayna ve CIS bölgelerinden sorumlu Hukuk ve Uyum Direktörü olarak çalışmalarına devam edecek.

Çağla Kalyoncu Altın kimdir?
Çağla Kalyoncu Altın, Marmara Üniversitesi Hukuk bölümünden mezun olup İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Ekonomi Hukuku Yüksek Lisansı’nı tamamladı. MSD’ye katılmadan önce Johnson & Johnson Medikal Cihazlar’da Kıdemli Hukuk Müşaviri olarak çalışan Altın, öncesinde de 3M, Peugot, Tofaş ve Kraft Foods gibi pek çok şirkette kurum içi hukuk danışmanı olarak görev aldı.

MSD kariyerine Nisan 2020’de Türkiye Hukuk & Uyum Direktörü olarak başlayan Altın, sonrasında Kuzey Afrika ve GCC Bölgelerinde Hukuk ve Uyum Direktörlüğü görevini sürdürdü.

MSD Hakkında
MSD olarak, 130 yılı aşkın süredir hayatları kurtarma ve iyileştirme misyonu ile dünyanın en zorlu hastalıkları için ilaçlar ve aşılar sunuyor, yaşam için keşfediyoruz. MSD, merkezi Kenilworth, N.J., ABD’de bulunan Merck & Co., Inc.’in ticari adıdır. MSD, sağlığa erişimi artırmaya yönelik kararlılığını, gelişmiş kural, program ve iş birlikleri uygulamaları ile ortaya koymaktadır. Günümüzde MSD, Dünyada ilk sırada yer alan Ar-Ge odaklı biyofarmasötik şirket olmayı amaçlayarak Kanser, Enfeksiyon Hastalıkları, HIV gibi hastalıklar, aşılar ve hayvan sağlığı çalışmalarını içeren, insanların ve hayvanların hayatlarını tehdit eden hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için araştırmalarda ön planda olmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr adresini ziyaret edebilir ve Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve Youtube üzerinden bize erişebilirsiniz.