DHL, Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu

DHL Global Forwarding üst düzey yöneticileri Complience (uyumluluk) konferansı için Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Konuşmacılar bu konferansta, doğru şekilde iş yapan başarılı bir şirket olmanın nasıl mümkün olduğunu anlattılar.

Compliance (Uyumluluk) hakkında farkındalık çalışmalarını kurum içi aktivitelerine dahil eden DHL, düzenli farkındalık eğitimlerinin yanı sıra çalışanlarının dikkatini çekmek için her yıl bir haftayı bu konuya ayırmakta ve çeşitli etkinlikler organize ederek uyumluluğu derinlemesine ele almaktadır. Büyük öneme sahip olan bu konuya Türkiye’de kurum dışı etkinliklerle de dikkat çekmeye karar veren DHL, yarının liderlerine odaklandı. Bu kapsamda, compliance (uyumluluk) haftası boyunca DHL Global Forwarding Türkiye’nin lider yöneticileri Bahçeşehir Üniversitesi’ne konuk olarak öğrencilere, doğru şekilde iş yapan başarılı bir şirket olmanın nasıl mümkün olduğunu anlatan bir konferans düzenledi ve öğrencilerin sorularını cevapladı.

DHL Global Forwarding Türkiye ve Levant CEO’su Ingo- Alexander Rahn, konuyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’de birçok alanda Atatürk’ün sözlerinden ilham alıyoruz ; ‘Memleket ve milleti kurtarmaya çalışanların aynı zamanda mesleklerinde dürüst birer uzman ve birer bilgin olmaları lazımdır. Bunu sağlayan okuldur. En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.’ sözündeki mesajını da iş dünyasına giriş yapmak üzere olan öğrencilerle paylaşmanın dünyayı değiştirmek için önemli bir katkı olduğuna inanıyoruz.”

DHL Hakkında
DHL, lojistik sektörünün lider global markasıdır. DHL birimleri; ulusal ve uluslararası paket teslimatı, e-ticaret sevkiyat ve ikmal çözümleri, uluslararası ekspres, kara, hava ve deniz taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine kadar uzanan rakipsiz bir lojistik hizmet portföyü sunmaktadır. Dünya genelinde 220’den fazla ülke ve bölgede yaklaşık 380.000 çalışanıyla DHL, insanları ve işletmeleri güvenli ve güvenilir bir şekilde birbirine bağlayarak küresel sürdürülebilir ticaret akışlarını mümkün kılmaktadır. Teknoloji, yaşam bilimleri ve sağlık, mühendislik, üretim ve enerji, otomobil mobilitesi ve perakende dahil olmak üzere büyüyen pazarlar ve endüstriler için özel çözümlerle DHL, güçlü bir şekilde “dünyanın lojistik şirketi” olarak konumlanmaktadır. DHL, Deutsche Post DHL Grup’un bir parçasıdır. Grup, 2021’de 81 milyar eurodan fazla gelir elde etmiştir. Sürdürülebilir iş uygulamaları ve toplum ile çevreye olan bağlılığıyla grup, dünyaya olumlu katkı sağlamakta olup lojistikte 2050 yılına kadar sıfır emisyon hedeflemektedir.