Elma Derisinden Sürdürülebilir Bir Moda

Çevreci koleksiyonlarıyla sürdürülebilir modanın Türkiye’deki öncülerinden olan DeFacto, elmaların endüstriyel olarak işlenmesinden sonra geriye kalan elma kabuğu ve posa atıklarından geri dönüştürülerek üretilen “Elma Derisi Aksesuar Koleksiyonu” nu ikinci kez modaseverlerin beğenisine sundu. Sürdürülebilir üretime ve ekolojik dengeyi korumaya yönelik çalışmalarını her geçen gün arttıran DeFacto, doğal ve alternatif bir hammadde olan vegan deri kullanarak atık oluşumunun da önüne geçiyor.

Doğanın iyiliğini yansıtan DeFacto Elma Derisi Aksesuar Koleksiyonu, erkek ve kadınlar için tasarlanan ayakkabı, çanta, cüzdan, şapka ve toka gibi geniş bir ürün seçkisinden oluşuyor. Krem, beyaz, kahverengi, siyah renklerinin hakimiyet kurduğu koleksiyon şık bir görünüm sunarken çevre dostu özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Sürdürülebilir üretim yöntemlerini ve doğayı zararlı atıklardan korumayı benimseyen DeFacto, hazırladığı Elma Derisi Aksesuar Koleksiyonu’nun üretim sürecinde FRUMAT Apple Skin patentli ürünler kullanarak bu konudaki hassas duruşunu ortaya koydu.

Sürdürülebilir moda için Elma Derisi Aksesuar Koleksiyonu’nu www.defacto.com online alışveriş sitesinden ve DeFacto mağazalarından keşfedebilirsiniz.

DeFacto hakkında:

2005 yılında kurulan DeFacto, Türkiye’nin global moda markası vizyonuyla faaliyetlerini sürdürmektedir. 33 ülkede 500’ü aşkın mağazada tüketiciyle buluşan DeFacto, online operasyonlarıyla birlikte 93 ülkede varlık göstermektedir. Hazır giyim sektörünün öncü markalarından DeFacto, uluslararası danışmanlık firması Deloitte Private tarafından düzenlenen Best Managed Companies (En İyi Yönetilen Şirketler) programı kapsamında uluslararası standartlarda yönetim performansı gösteren en iyi şirketlerinden biri olma başarısını göstermiştir. Yalnızca moda değil teknoloji de üreten bir markaya dönüşen DeFacto, 200’ü aşkın Ar-Ge mühendisiyle, ihtiyaç duyduğu teknolojiyi kendi bünyesinde üretmektedir. 2019 yılında dünya genelinde bir ilke imza atarak oluşturduğu Akıllı Mağaza’yı takiben, fiziki ve dijital perakende deneyimini birlikte sunan fijitalleşme stratejisinin çıktısı DeFacto Fijital Akıllı mağaza konseptini hayata geçirmiştir. Tüketici talep ve beklentileri doğrultusunda hareket eden marka, DeFacto COOOL, DeFacto FİT, DeFacto Modest, DF LIFE, DF Plus, Fall in Love alt markalarını dünyanın dört bir yanındaki müşterileriyle buluşturmuştur.