Gilead Türkiye’den Hepatit B konusunda farkındalığı artıran web sitesi: hepvar.org

Yaşamı tehdit eden hastalıklara en iyi çözümleri geliştirme misyonuyla yenilikçi tedaviler geliştiren bilim şirketi Gilead, Hepatit B konusunda farkındalık yaratmak, toplumsal bilinci artırmak, düzenli tedavi ve sağlık kontrollerinin önemine dikkat çekmek için başlattığı HEP VAR kampanyası kapsamında hepvar.org web sitesini hizmete sundu.

Gilead’ın başta Hepatit B hastaları ve hasta yakınları olmak üzere tüm toplumu bilinçlendirmek üzere hayata geçirdiği hepvar.org web sitesini ziyaret edenler, Hepatit belirtileri, türleri, test ve tedavi süreçleri gibi temel bilgilerin yanı sıra Hepatit B hakkında en çok merak edilen soruların yanıtlandığı hekim videoları, tanı konan hastaların deneyimleri, Hepatit B ile yaşama dair blog yazıları gibi pek çok bilgilendirici içeriğe ulaşabiliyor.

Gilead Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Toros Şahin, “Türkiye’de ve dünyada milyonlarca insan Hepatit B virüsü ile yaşamasına rağmen pek çoğu virüsü taşıdıklarının farkında değil ve bu nedenle çok sayıda insan enfekte olma riski ile karşı karşıya. HEP VAR kampanyası ile bu riski en aza indirmek için Hepatit B taşıyıcılarına hastalığın önemini hatırlatmayı, Hepatit B tanısı almış bireylere ise düzenli tedavi ve hekim kontrolü ile sağlıklı bir yaşam sürebileceklerine yönelik farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. hepvar.org web sitesi, Hepatit B hakkında tüm merak edilenleri öğrenmek ve doğru bilgiye ulaşmak için güvenilir bir bilgi kaynağı olacak.”

Geçen yıl başlatılan ve büyük ses getiren HEP VAR kampanyasının web sitesi hepvar.org, “Çözüm HEP VAR, Farkındalık HEP VAR” sloganı ile ziyaretçilerine bilgi ve rehberlik sunuyor.

HEP VAR kampanyası ile ilgili daha fazla bilgi için:
https://www.hepvar.org
https://www.instagram.com/hepbhepvar/
https://www.facebook.com/hepbhepvar
https://www.youtube.com/channel/UC15lirrnJkZFPDTVPQD1ojw

Gilead Sciences Hakkında
Gilead Sciences, henüz karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlar alanında yenilikçi tedaviler keşfeden, geliştiren ve bunları hastaların kullanımına sunan araştırmaya dayalı bir biyofarmasötik ilaç şirketidir. Şirketin misyonu, tüm dünyada ölümcül hastalıklara yakalanmış hastaların bakımında gelişme sağlamaktır. Merkezi Foster City, California’da olan Gilead dünya genelinde 35’ten fazla ülkede faaliyetlerini yürütmektedir. Gilead, 35 yıldır HIV/AIDS, hepatit B, hepatit C, eflamasyon, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları alanlarında yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanarak bu hastalıkların ölümcül hastalıklar olmaktan çıkıp, yönetilebilir hastalıklara dönüştürülmesi yolundaki çabalara destek olmaktadır. Gilead, ilaca erişimin sınırlı veya olmadığı bölgeler de dahil olmak üzere, dünyanın her yerinde yaşamı tehdit eden hastalıklarla mücadele eden milyonlarca hastaya sunulan bakımı iyileştirmek için çalışmaktadır. Bu ülkelerle yürütülen ortak programlar sayesinde dünya genelinde 14 milyondan fazla kişinin Gilead’ın veya şirketin üretim ortaklarından birinin sağladığı tedaviye eriştiği tahmin edilmektedir. www.gilead.com