Levi’s® Made & Crafted Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda Gotik Tarzı Yorumluyor

Sadeliğin ön planda olduğu Levi’s® Made & Crafted koleksiyonu’nun klasik tasarımında kesim, proporsiyon ve silüetler üzerinde oyunlar dikkat çekiyor. Hem klasik hem eğlenceli duruşunun gotik tarzla ile buluştuğu Sonbahar/Kış 2022 sezonunda üst ve alt giyim, denim, triko ve dış giyimden oluşan bir koleksiyon karşımıza çıkıyor.
Levi’s® Made & Crafted Sonbahar 2022 Koleksiyonu, soyut grafikler ve koyu bir renk paleti sunuyor. Ombre ve oduncu ekoseler gibi gelenekselleşmiş desenlere yeni ve farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Koleksiyonda, 20. yüzyılın avangart sanatçıların bir rengi farklı tonlarıyla işlemesinden esinlenerek sade ve cesur grafikler kullanılıyor. Modern kesim ve siluetler yaratmak amacıyla klasik tarzlar abartılmış proporsiyonlarla karşımıza çıkıyor.
Koleksiyonun parçaları arasında aşağı doğru deseni genişleyen Ombre oduncu gömleği ve koyu renkli dikdörtgen örmelerin olduğu bir oversize kazak yer alıyor. Ayrıca siyah beyaz dikdörtgen grafikli klasik Donegal kazağın bol kesim uyarlaması bulunuyor. Koleksiyonda Levi’s® arşivinden günümüze uyarlanmış parçalar da sergileniyor. Siyah Sherpa yakası olan çikolata kahvesi süet bomber ceket, 1950’ler Levi’s® ceketinden esinleniyor.
Denim, yeni geniş paça jean ve orman yeşili kumaşa sahip olan Trucker ile modern bir güncelleme alıyor. Doğal renk örgüsü yerine siyah kullanarak yapılan Trucker, giyildikçe solmanın aksine daha baskın ve belirgin bir siyaha dönüşüyor. Levi’s® Made & Crafted yeni kadın Wide Barrel Jean, klasik Barrel Jean’e kıyasla daha kısa ve geniş paçalı bir modelle karşımıza çıkıyor. Son olarak, Type II Trucker modelinden esinlenen yeni bir indigo mavi Flare Ceket, sıkı beli ile gerçekten eşsiz bir silüet ortaya koyuyor.
Geometrik öğeler, yeni Grid bluz başta olmak üzere, koleksiyonun tamamında ön plana çıkıyor. Özel dama desenli kumaşla yapılan bu gömlek, katı ve şeffaf kumaş karelerle benzersiz bir görüntü oluşturuyor. Yeni Rugby elbise ise, klasik çizgili rugby desenine eteğe doğru genişleyen çizgilerle yeni bir yorum katıyor ve onu bir gömlek elbiseye dönüştürüyor.
Dış giyimde daha koyu renkler ve proporsiyonlarla yapılan oyunlar gözlemleniyor. Bir tarafı pembe ve kırmızı, diğer tarafı yeşil tonlarında olan çift taraflı bomber ceket bu tarz için iyi bir örnek oluyor. Parçalar arasında toprak renklerinde kanguru cepli kruvaze gömlek ceket ve üniversite tarzı yakalı siyah ve bordo seçenekleri bulunan denim ceket dikkat çekiyor.
“Levi’s® Made & Crafted ile, markanın DNA’sını diğer koleksiyonlardan farklı bir şekilde ifade ediyoruz. Herkes için tasarlanmış bu koleksiyonda, şekiller ve silüete eğlenceli bir bakış açısı kazandırmak adına ayrı ayrı kombinlenebilecek parçalar bulunuyor. Odak noktamız hala klasik tasarımlar olsa da amacımız gelenekselleşmiş unsurlara yorum katarak daha yeni ve ilginç bir hava yakalamak.“ – Paul O’Neill, Levi’s® Made & Crafted ve Levi’s® Vintage Clothing Baş Tasarımcısı.
Levi’s Made & Crafted Hakkında:
140 yılı aşkın bir süre önce Levi Strauss Amerika ve tüm dünyanın giyimini sonsuza kadar değiştirecek, basit ve sade bir jean icat etti. Orijinallik ve kalite mirasımız üzerinden Levi’s Made & Crafted, geçmişi, gelecek odaklı bir tarz ile dengede tutarak yarının klasiklerini yaratıyor. Zanaatkarlık bizim DNA’mızda var. Her ürünü sanatsal işçilik teknikleri kullanarak üretiyor ve kumaşlarımızı dünyanın dört bir yanındaki en iyi fabrikalardan tedarik ediyoruz. İkonik denim mirasımızın parçası olan tasarım ruhumuzla klasik Levi’s® stilini progresif bir biçimde daima yeniden hayal ediyoruz.

Levi Strauss & Co Hakkında:
Dünyanın en büyük markalı giyim şirketleri arasında yer alan Levi Strauss & Co., jean alanında global bir liderdir. Şirket, kadın, erkek ve çocuklar için Levi’s®, Dockers®, Signature by Levi Strauss & Co.™, ve Denizen® markaları altında jean, spor giyim ve aksesuarlar tasarlayıp pazarlamaktadır. Şirketin ürünleri, dünya çapında zincir ve çok katlı mağazalar, online mağazalar ve yaklaşık 3.000 perakende ve shop-in-shop mağaza ile 110’dan fazla ülkeyi kapsayan küresel ayak izine sahip bir dağıtım ağında satılmaktadır. Levi Strauss & Co., 2018 yılında 5,6 milyar $ net ciro açıklamıştır. Daha fazla bilgi için: http://levistrauss.com’u ziyaret edebilirsiniz.