L’Oréal Türkiye ailesi insan kaynakları uygulamalarına bir yenisini daha ekledi!

Türkiye’nin lider Tekno-Güzellik şirketi L’Oréal Türkiye, insan kaynakları alanında da ses getiren çalışan deneyimini merkeze koyan çalışmalara imza atıyor. L’Oréal Türkiye; yeni baba olan çalışanlarına 6 hafta izin veriyor, doğum izninden dönen annelere ise “geri dönüş koçluğu” hizmeti sağlıyor.

İnsan odaklı anlayışla faaliyetlerini sürdüren L’Oréal Türkiye, çalışanlarına mümkün olan en iyi çalışma ortamını sunma adına adımlar atıyor. Şirket; kişisel ve profesyonel gelişim, esneklik, seçme özgürlüğü, çalışan memnuniyeti, çalışan zindeliği ve konforu gibi konuların üzerine sıklıkla eğiliyor.

L’Oréal Türkiye çalışanları, yasalar tarafından 5 gün olarak belirlenen babalık iznini 6 hafta olarak kullanabiliyor. L’Oréal Türkiye, doğum izninden dönen çalışanlarına ise “geri dönüş koçluğu” hizmeti sağlıyor. Share & Care programı kapsamında yeni annelere 3 ay boyunca artı destek sunan şirket, annelerin yanında yer alarak işe adaptasyon süreçlerini destekliyor.

L’Oréal Grup çalışanlarının en iyi sosyal koruma, sağlık hizmetleri, emeklilik ve eğitim imkanlarına erişmesini sağlamayı amaçlayan Share & Care programının devamı olan ve Türkiye’de en iyi uygulama olarak hayata geçirilen “Smart Benefits” esnek yan haklar uygulaması ile çalışanlar yan haklarını; kendi hayat dinamiklerine, istek ve ihtiyaçlarına göre kendileri şekillendirebiliyor. Örneğin kullanmayacakları yıllık izin günlerini, market ya da alışveriş çeki olarak değerlendirebiliyor.

L’Oréal Türkiye, çalışma modeli uygulamaları anlamında da farklı adımlara imza attı. Yaz boyunca Cuma günleri saat 14.30’da paydos ediyor ve ayrıca yaz döneminde “2 hafta boyunca istediğin yerden çalış” uygulaması ile çalışanlarına daha fazla esneklik tanıyor.

L’Oréal Türkiye çalışanları ayrıca kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyen, Linkedin Learning, Coursera gibi paltformların da yer aldığı 20.000’den fazla kişisel ve profesyonel içerik sunan çok zengin bir eğitim kataloğuna diledikleri her zaman erişebiliyor. Tekno-Güzellik uygulamalarını İnsan Kaynakları platformlarına da entegre eden L’Oréal Grup çevrimiçi eğitim platformunda yapay zeka kullanarak kişiselleştirilmiş eğitim programı önerilerinde bulunuyor.

L’Oréal Türkiye’nin kurumsal stratejisiyle çalışanlarına öncelik veren bir şirket olduğunu belirten L’Oréal Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Demet Akman, sundukları diğer avantajlardan da bahsetti. “Çalışanlarımızın sağlığı, güvenliği, mutluluğu ve konforlu bir şekilde çalışabilmesi bizim en önemli önceliğimiz. Esnek olabilmeleri, kendilerini her zaman rahat ve güvende hissetmeleri için sınır tanımıyoruz. Şirketimize yeni katılanlar için hemen ilk yıllarında kullanabilecekleri 5 gün ek izin hakkı sunuyoruz. Doğum günü izni de bulunan L’Oréal Türkiye çalışanları, hisse senedi uygulamasıyla L’Oréal Grup hisselerini indirimli satın alabiliyor. Ofiste tüm çalışanlarımızın faydalanabileceği spor salonumuz “L’Oréal FIT”, ücretsiz hizmet veriyor. Çalışanlarımızın hukuki süreçler hakkında bilgi, psikolojik danışmanlık, çocuk gelişimi gibi çeşitli konularda arayıp destek alabilmeleri için bir danışman hizmeti de sunuyoruz.” dedi.