MICHELIN Guide İstanbul’un resmi partneri Mastercard

Ödeme teknolojileri alanında dünyanın önde gelen kuruluşu Mastercard, ilk defa gerçekleştirilecek olan MICHELIN Guide İstanbul’un resmi partneri oldu. Dünyanın en prestijli restoran değerlendirme sistemlerinden biri olan MICHELIN Guide İstanbul sayesinde İstanbul’un zengin gastronomi sahnesi global ölçeğe taşınacak.

Spor, kültür-sanat, gastronomi, müzik ve alışveriş gibi tüketicilerin tutkuyla bağlı oldukları alanlarda paha biçilemez deneyimler sunan Mastercard, bu sene Türkiye’de ilk kez restoran seçimi sunulacak olan MICHELIN Guide İstanbul’un resmi partneri oldu.
Mastercard Doğu Avrupa ve Ortadoğu Bölgesi Tüketici Odaklı Pazarlama’dan sorumlu Başkan Yardımcısı Ceren Türkben Kaya, Michelin iş birliğinden duydukları heyecanı şöyle ifade etti: “Zengin kültürü ve çeşitliliğiyle öne çıkan, yemek sevgisinin geleneksel bir öğe olduğu Türkiye’de gastronomi, doğal bir tutku noktası. Tüketicilerin tutku alanlarını ve duyusal pazarlamayı işinin merkezine koyan bir marka olarak, bu yeni iş birliğimiz aynı zamanda gastronomi deneyimleri alanında köklenmemizi ve mirasımızı geliştirmemizi sağlıyor. Her zaman yerel mutfakları ve yetenekli profesyonelleri öne çıkaran ve dünya çapında mükemmel yeme içme deneyimlerini araştıran MICHELIN Guide, İstanbul’un gastronomi deneyimini dünyaya tanıtmaya katkıda bulunacak. Mastercard olarak hem gastronomi takipçilerine hem de Türkiye’deki restoranlara katma değer sunmayı hedefliyoruz. Bu iş birliği ile kart sahiplerimize Pahabiçilemez platformu üzerinden yıl boyu Michelin ortaklığında gastronomik deneyimler sunmaya devam edeceğiz. Gastronomi ekosisteminin gelişimine de Michelin’in seçtiği İstanbul restoranlarını markamıza ait uluslararası platformlarda yabancı gastronomi severlerle buluşturarak katkı sağlayacağız.” sözleriyle dile getirdi.
Türkiye’de ilk kez duyurulacak olan ve merakla beklenen MICHELIN Guide İstanbul’un 2023 restoranları, 11 Ekim 2022’de özel bir ödül töreniyle açıklanacak.

Mastercard Hakkında
Mastercard ödemeler sistemi alanında faaliyet gösteren global bir teknoloji şirketidir. Dünyanın en hızlı ödeme işlemleri ağına sahip Mastercard; tüketicileri, finans kuruluşlarını, iş yerlerini, kamu ve özel sektörü, 210’u aşkın ülkede birbirine bağlamaktadır. Mastercard’ın sunduğu ürünler ve çözümler; alışveriş, seyahat, iş ve finans yönetimi gibi günlük ticari faaliyetlerin herkes için daha kolay, daha güvenli ve daha verimli olmasını sağlamaktadır. Bizi Twitter’da @MasterCard_TR hesabından takip edebilir, bülten ve haber kitlerimizin tamamına Mastercard Haber Odası https://newsroom.mastercard.com/eu/tr linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. www.mastercard.com