ON Mobil, teknoloji ortağı olarak Commencis’i seçti

Finansal hizmetler sektöründe kendi sınıfında Türkiye’nin en iyi hizmet sağlayıcısı olmayı hedefleyen yenilikçi Dijital Banka ON, Commencis ile stratejik bir iş ortaklığına imza attı. Bu iş birliği kapsamında Commencis, Burgan Mobil ve ON’un dijital dönüşüm yolculuğuna eşlik edecek. 

Yeni nesil dijital bankacılık platformu ON, mobil alandaki süreçlerini geliştirmekte destek olmak üzere Commencis ile anlaştı. Yapılan anlaşma kapsamında tüketici ihtiyaçlarına özel ürün ve hizmetler sunan yeni nesil dijital bankacılık platformu ON’un teknoloji partneri, şirketlerin dijital kanallarda büyümelerine yardımcı olan Commencis oldu.

Bu stratejik iş ortaklığı dâhilinde Commencis, ON Mobil ve Burgan Mobil uygulamalarını kullanıcı odaklı bakış açısıyla ele alarak tasarım ve yazılımını yeniden yapılandıracak.

Yeni iş birliği sayesinde ON dijital platformları için, Commencis ekibi ile birlikte uçtan uca müşteri odaklı bir dijital kanal deneyimi tasarlanması hedefleniyor.

“ON ile müşterilerimize sade bir bankacılık deneyimi sunuyoruz”
Ekim 2021’den bu yana ON’u yalın ve sade bir bankacılık deneyimi ile sunduklarını ifade eden Burgan Bank Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Halil Özcan, “ON markamızı, dijital dünyada sürekli kendini geliştiren ve işlem seçenekleri ile müşterilerimize sade bir bankacılık deneyimi yaşayabilecekleri şekilde geliştirmeye devam ediyoruz. Dijital kanallardan müşterilerimize sunduğumuz ürünlerimizle, hem müşteri edinim ivmemizi artırıyoruz hem de ON ekosistemini güçlendiriyoruz.” şeklinde konuştu.

“Commencis gibi güçlü bir partner ile ilerlemekten mutluyuz”
Dijitalleşme yatırımlarına 2022 yılında da hız kesmeden devam ettiklerini ifade eden Özcan, “Burgan Bank olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, tüm dijital süreçlerimizde yenilenip büyümeyi sürdürüyoruz” dedi. Gelişmeler ile ilgili bilgi aktarmaya devam eden Özcan, “Müşterilerimize sunduğumuz dijital ürün ve hizmetleri her geçen gün geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda, ON olarak Global Finance tarafından 2022 yılının en iyi dijital bankacılık platformu ödülünü aldık. Henüz 1. Yılımızı doldurmadan aldığımız bu ödül, gelecekte hedeflediğimiz çalışmalarımız açısından bize ilham kaynağı olurken, bir yandan da doğru yolda olduğumuz mesajını vermiş oldu. Kısa ama bir o kadar da hızla ve emin adımlarla ilerlediğimiz bu yolculuğumuzda; bir yandan sektörel ve global dijital bankacılık trendlerini düzenli analiz ederken bir yandan da müşterilerimizi titizlikle dinlemeye özen gösteriyor, henüz çok yeni olan uygulamamızın sürekli üzerine koyarak düzenli olarak iyileştiriyor ve geliştiriyoruz. Müşterilerimizin yaşayacağı deneyimi merkeze koyarak, işlem çeşitliliğimizi artırarak ve sürekli gelişen dijital trendlerle düzenli uyum içinde kalacak şekilde hedeflerimizde ilerliyoruz. Bu hedef doğrultusunda çalışırken de, Commencis’in desteğiyle bankamızın vizyon ve stratejisini müşterilerimize daha etkili bir şekilde yansıtarak dijitaldeki başarımızı artırmaya devam edeceğiz. Yakın zamanda müşterilerimizin sesi ve sürekli gelişen dijital trendler sayesinde şekillenen ON Mobil’in yenilenen yüzünü Commencis ortaklığında kullanıcılarımızla buluşturacağız.” ifadelerini kullandı.

“Burgan Bank’a dinamik ve güçlü bir dijital kanal deneyimi sunacağız”
Commencis CEO’su Fırat İşbecer, Burgan Bank ile gerçekleştirilen iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: "Commencis olarak geliştirdiğimiz hizmet ve ürünlerle, bankacılık sektörünün ve bankaların dijitalleşmesine önemli katkı sağlıyoruz. Sektördeki 20 yılı aşkın deneyimimizle, bugüne kadar lider bankalarla birlikte birçok dijital dönüşüm başarısına imza attık. Bu iş ortaklığıyla, müşteri odaklı perspektifimizi kullanıcı deneyimi tasarımı ve yazılım geliştirme alanındaki tecrübemizi birleştirerek, Burgan Bank’a dinamik ve güçlü bir dijital kanal deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Burgan Bank gibi yenilikçi bakış açısına sahip bir banka ile uzun soluklu bir iş birliğine girmekten dolayı son derece mutluyuz."

Commencis Hakkında
Commencis, dijital dönüşüm alanında lider bir teknoloji firmasıdır. Büyük veri, kullanıcı deneyimi, yazılım ve bulut bilişim alanındaki ürün ve çözümlerimizle Türkiye’de ve dünyada önde gelen markaların dijitalde büyümelerine öncülük ediyoruz.
Bugüne kadar Commencis olarak hayata geçirdiğimiz çözümler, 20’den fazla ülkede finans, perakende, e-ticaret, sigorta ve hava yolları gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren büyük ölçekli şirketler tarafından kullanılıyor. İstanbul, İzmir, Londra ve Berlin ofislerimizde, alanında uzman 300’e yakın çalışanımızla teknoloji uzmanlığı ve tecrübemizi birleştirerek sunduğumuz ürünlerle, gelişmiş bir dijital topluma giden yolu inşa etmeyi amaçlıyoruz.

Daha fazla bilgi için: www.commencis.com