Prima’nın Hatıra Ormanı’nda 10 bin Fidan Büyüyecek

Türkiye’de 35 yıldır yenilikçi ve güvenilir ürünleriyle bebeklerin hayatlarını güzelleştirmek için çalışan Prima, ÇEVKO Vakfı iş birliğiyle hayata geçirdiği Prima Hatıra Ormanı projesi kapsamında 10 bin fidan bağışladı.
Türkiye’de 35 yılı aşkın süredir bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimi için çalışmalarına devam eden Prima, “Dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte” diyerek ebeveynler ve bebekler için daha sürdürülebilir bir gezegen dileğiyle harekete geçti. ÇEVKO Vakfı iş birliği ile Edirne’de oluşturulacak Prima Hatıra Ormanı için marka 10 bin fidan bağışladı.
“Sürdürülebilirlik Uzun Soluklu Bir Yol”
Daha yeşil bir gelecek için sürdürülebilir yaşama dikkat çeken P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya CMO ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Yaprak, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Artık hepimizin ortak amacı gezegenimiz için daha sürdürülebilir faaliyetleri hayata geçirmek. Prima’da da bu yaklaşımla hem ürünlerimiz hem de projelerimiz aracılığıyla ülkemize ve gezegenimize fayda sağlayacak, geleceğimizin garantisi gençlere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bugün, birçok fabrikamız hiçbir malzemenin atılmadığı “sıfır atık gömme’’ politikasına sahip ve bu disiplinle çalışmalarını sürdürüyor. Amacımız, her Prima tesisinin zamanla bu düzene geçmesini sağlamak. Bununla birlikte yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir kaynakların kullanımını benimsemeye de özen gösteriyoruz. Bazı fabrikalarımız yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerji ile üretimlerini sürdürüyor’’.
Her Prima Paketi Desteğe Dönüştü
Dikilen her fidanı “Sevgi her kapıyı açar” yaklaşımıyla büyüteceklerini belirten Yaprak, “Edirne’de hayata geçecek Prima Hatıra Ormanı özelinde ÇEVKO Vakfı iş birliği ile 10 bin fidan bağışı yaptık. Haziran ayında tamamlanan kampanyamızda tüketicilerimiz de aldıkları her Prima paketi ile bu sürece destek oldu. Önümüzdeki yolun uzun olduğunun farkındayız, bu nedenle sık adımlarla çalışmalarımıza duraksamadan devam ediyoruz.’’ dedi.
Prima Hatıra Ormanı markanın sürdürülebilirlik konusundaki vaadini temsilen Edirne’de doğanın bir parçası olacak.

Prima Hakkında: Prima, Türkiye’nin 1986 yılında piyasaya sunulan ilk hazır bebek bezi olarak ilk günden bu yana pazar liderliğini koruyor. Annelerin ihtiyaçlarına göre ürünlerinde yeniliklere imza atan Prima; 1999 yılında hala sadece Prima’da bulunan “losyon bakım şeritleri”ni, 2000 yılında da ilk kez “nefes alan pamuksu dış yüzeyi” Türk tüketicisinin beğenisine sundu. 2003 yılında Prima, Tam Koruma ile daha geniş bel bantları ve daha yüksek emicilik gücü ile sızıntıları önleyerek bebeklerin daha rahat etmesini sağladı. 2004’te piyasaya sunduğu “Prima New Baby Yenidoğan” ürünü ise “İkili Koruma” Sistemi ile idrarın yanı sıra yenidoğana özgü yumuşak dışkının da emilmesini sağlayan yenidoğana özel ilk bebek bezi oldu. 2005 yılında hem ürün gamını Türkiye’nin ilk ve tek anatomik şekilli ürün gamı haline getirmiş hem de bebeklerin değişik gelişim aşamalarındaki farklı ihtiyaçlarının aynı bebek bezi ile karşılanamayacağından yola çıkarak, bebeklerinin gelişimlerinin her aşaması için farklı teknolojiler ile üretilmiş farklı ürünler geliştirmiştir. 2006 yılında Yeşil Ekstra Kuru tabakalı bebek bezini ve 2007 yılında da ilk mis kokulu bebek bezini tüketicileri ile buluşturmuştur. 2010 yılında ise Prima’nın en kuru ve en ince bezi, yeni Dry Max Teknolojisi ile Prima Premium Care’i annelere sunmuştur. 2005 yılında 360 derece esnek bel teknolojisine sahip külot gibi bir kerede kolayca giydirilen ve pratik bir şekilde çıkarılabilen Prima külot bezi tüketiciler ile buluşturmuştur. Prima Dünyası; Aktif Bebek, Kuru ve Hesaplı, Premium Care, Prima Külot Bez bebek bezleri ve Islak Mendilleri’nden oluşan geniş ürün gamıyla tüm beklentileri karşılıyor. (Daha fazla bilgi için www.prima.com.tr ve www.facebook.com/PrimaDunyasi)

ÇEVKO Vakfı Hakkında
ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı, Türkiye’de sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin kurulup geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 1 Kasım 1991’de kurulmuştur. Kendi alanının öncüsü olan ÇEVKO Vakfı, belediyeler ve ekonomik işletmelerle tüketim sonrası ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve geri dönüştürülmesi için yaptığı iş birliklerinin yanında bu konularda toplumsal farkındalık ve bilincin artırılmasına yönelik çalışmalara da ağırlık vermektedir. ÇEVKO Vakfı, alanında Türkiye’nin ilk yetkilendirilmiş kuruluşu olarak belirlendiği 2005 yılından, 2020 yılına dek geçen 15 yılda yaklaşık 7,5 milyon ton ambalaj atığının toplanarak geri dönüştürülmesine katkı sağlamıştır. Bu çalışmayı 5 binin üzerinde sanayi kuruluşu ve ekonomik işletme finansal olarak desteklemiştir. ÇEVKO Vakfı bu çalışmalarla Türk Ekonomisine 56 milyar lira maddi katkı sağlamıştır. 30 ilde 100’ün üzerinde belediyeye kaynağında ayrı toplama operasyonları için 1 milyonun üzerinde atık kumbarası göndermiş, 26 milyon kişiye kapı kapı bilgilendirme çalışması yapmış, 1 milyonun üzerinde öğrenciye ÇEVKO Vakfı tarafından çeşitli yöntemlerle geri dönüşüm konusunda eğitimler verilmiştir. Dünyada BM Paris Anlaşması’nın imzalandığı 2015 yılından itibaren, ÇEVKO Vakfı’nın liderlik ettiği geri dönüşüm çalışmaları sayesinde iklim değişikliğine neden olan yaklaşık 2 milyon ton karbon dioksit eş değerinde sera gazı salımının önlendiği hesaplanmıştır. Bunların yanı sıra 2003 yılında uluslararası “Yeşil Nokta” markasının Türkiye’deki kullanım hakkını elde eden ÇEVKO Vakfı, Avrupa’da kendi alanındaki genişletilmiş üretici sorumluluğu örgütlerinin de üyesidir. ÇEVKO Vakfının odaklandığı yeni faaliyet konularının başında, “iklim krizi” ile savaşım ve “döngüsel ekonomiye geçiş” gelmektedir. Bu alanlarda fikirsel öncülüğünü, iş dünyası kuruluşlarına ve yerel yönetimlere sunduğu danışmanlık hizmetlerinden dijital çözümlere uzanan bir yelpazede ürün ve hizmet portföyüyle pekiştiriyor. ÇEVKO Vakfı toplum ve iş dünyasının gereksinimleri doğrultusunda güncel hizmetler geliştirmeye devam ediyor.