Roche İlaç Türkiye’nin Finans ve Bilgi İşlem Bölüm Lideri pozisyonu Omar Kamal’a emanet

Roche İlaç Türkiye’nin Finans ve Bilgi İşlem Bölüm Lideri pozisyonu Omar Kamal’a emanet

1958 yılından beri Türkiye’de sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön vermek ve insanların yaşamlarını iyileştirmek üzere faaliyetlerine devam eden Roche İlaç Türkiye’nin Finans ve Bilgi İşlem Bölüm Liderliği pozisyonuna Omar Kamal atandı. 2015 yılından bu yana Roche’un Kanada ve Suudi Arabistan organizasyonlarında üstlendiği çeşitli liderlik rollerinde edindiği zengin uzmanlık ve bilgi birikimiyle Omar Kamal, 1 Temmuz 2022 itibarıyla Roche İlaç Türkiye’nin Finans ve Bilgi İşlem Bölüm Lideri olarak görev alacak. Yeni görevinde Omar, Roche İlaç Türkiye Liderlik Ekibi Üyesi olarak çalışmalarını yürütecek.

Omar Kamal kimdir?
Omar Kamal, Western Ontario Üniversitesi Biyoloji/Genetik Bölümü’nden onur derecesi ile mezun olduktan sonra York Üniversitesi’nde Muhasebe Yöneticiliği üzerine çalışmalarda bulundu ve New Mexico Public Accountancy Board’dan Yeminli Mali Müşavirlik lisansını aldı. Profesyonel kariyerine 2004’te Ernst & Young’da başlayan Omar, ardından GE Healthcare Kanada’da birkaç yıl boyunca çeşitli finans görevleri üstlendi. Haziran 2015’te Roche’a katılarak kariyerine Roche İlaç Kanada’da İş Birimi Kontrolörü olarak devam etti. Omar, 1 Temmuz 2022 itibarıyla Roche İlaç Türkiye Finans ve Bilgi İşlem Bölümü Lideri olarak yeni görevine başlayacak.

M-TR-00002515

Roche Hakkında
1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan ve markalı ilaçların ilk endüstriyel üreticilerinden biri olan Roche, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi ve In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) alanında dünya lideridir. Roche, dünya çapında insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışmaktadır.

Kişiye özel sağlık hizmetleri alanında öncü olan Roche, sağlık hizmetlerini toplum üzerindeki etkisini artıracak şekilde dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla iş birliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri içgörüleriyle desteklemektedir.

Roche, çalışma alanlarında benimsediği uzun vadeli bakış açısı sayesinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 13 kez ilaç endüstrisindeki en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur.

Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir.

Ayrıntılı bilgi için www.roche.com’u ziyaret ediniz.

Bu açıklamada kullanılan veya bahsedilen tüm ticari markalar yasalarla korunmaktadır.