Sestek, Unifonic tarafından satın alındı

Ses ve Yapay Zeka odaklı çözümler geliştiren teknoloji şirketi Sestek, iletişim teknolojileri pazarında önemli bir küresel oyuncu olan Unifonic tarafından satın alındı. Bu satın alma ile her iki firmanın sunduğu hizmetler hem çeşitlenecek hem de coğrafi erişim açısından genişleyecek. Ayrıca Unifonic, Sestek’in yapay zeka ve analiz çözümleri ile küresel müşterilerine daha bütüncül bir müşteri deneyimi sağlayacak.

Orta Doğu’nun önde gelen müşteri etkileşim firmalarından biri olan Unifonic, bugün Ar-Ge odaklı ses ve yapay zeka çözümleri geliştiren teknoloji şirketi Sestek’i satın aldığını duyurdu. Satın alma işlemi 12 Ekim 2022 tarihinde tamamlandı.

2000 yılında kurulan Sestek, kurumların veri odaklı karar vermelerine, verimli çalışmalarına ve daha iyi müşteri deneyimi sunmalarına yönelik çözümler sunan teknolojiler geliştiriyor. Sestek, bugün 16 ülkede 200’den fazla kurumsal müşteriye hizmet veriyor. İstanbul ve Ankara’daki iki Ar-Ge merkezinde 100’ü mühendis olmak üzere 140 kişilik bir ekibi var. Dubai, Londra ve New York’ta satış ofisleri bulunuyor. Müşterileri arasında Türkiye ve dünyanın önde gelen bankacılık, sigorta, telekom ve perakende markaları bulunuyor. Sestek aynı zamanda Gartner raporlarında yer alan bir ses teknolojisi şirketi olarak dikkat çekiyor.

Türkiye yazılım sektörü için de önemli bir gelişme
Bu satın alma ile Unifonic, Sestek’in ses ve yapay zeka odaklı teknolojilerini hizmetleri arasına dahil ederek sunduğu çözümlerde önemli bir çeşitlilik sağlarken, aynı zamanda Sestek’in geniş bir coğrafyaya yayılan müşteri portföyünden de istifade edecek. Diğer yandan kendi alanında lider yerli bir yazılım firması olan Sestek’in, bir küresel iletişim teknolojileri devi tarafından satın alınması Türkiye pazarı için de önemli bir gelişme.

Satın almaya ilişkin olarak, Sestek Kurucusu ve CEO’su Prof. Levent Arslan: “Unifonic ekibiyle birlikte büyüme yolculuğumuzun yeni aşamasına başlamaktan heyecan duyuyoruz. Unifonic’in müşterilerine sınıfının en iyisi, müşteri etkileşim çözümleri sunmaya devam ederken operasyonlarını hızla ölçeklendirme yeteneğinden etkilendik. Küresel bir müşteriye çok kanallı müşteri etkileşimi teknolojisi çözümleri sağlamak için platformlarımızın birleşik yeteneklerinden ve pazara açılma tecrübelerinden yararlanmayı heyecanla bekliyoruz. Unifonic’in yatırımcıları arasında Softbank ve Sanabil gibi prestijli fonların olması ve müşteri etkileşimi alanında lider firmalardan biri olarak tanınması, pazardaki varlığımızı ve büyümemizi hızlandıracak.” şeklinde konuştu.

Unifonic Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmed Hamdan ise şunları söyledi: “Unifonic ve Sestek, hızla büyüyen ve gelişen müşteri etkileşim sektörünü değiştirmeye yönelik ortak bir görüşü paylaşıyor. Sestek’in yapay zekâ destekli ses otomasyon çözümleri, Unifonic’in ürün portföyünü önemli ölçüde geliştiriyor. Birleştirilmiş teknolojimiz ve pazara çıkış yeteneklerimizle, Sestek’in güçlü Ar-Ge kaslarını müşterilerimiz ve stratejik pazarlarımız genelinde etkin bir şekilde kullanırken, büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

Sestek hakkında:
Sestek, 2000 yılından bu yana müşteri hizmetleri için diyalog bazlı yapay zekâ ve analitik çözümler üzerinde çalışan küresel bir teknoloji şirketidir. Sestek, kuruluşların veri odaklı olmalarına, verimliliği artırmalarına ve müşterileri için daha iyi deneyimler sunmalarına yardımcı olmaktadır. Sestek ürünleri 100’den fazla mühendisten oluşan bir Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilir ve ses tanıma, doğal dil işleme ve ses biyometri teknolojileri üzerine kuruludur. Son yirmi yılda Sestek, Diyalog Bazlı Yapay Zekâ, Konuşma Analitiği ve Konuşma Biyometrisi çözümleri geliştirerek 16 ülkede 200’den fazla markanın müşterilerine sundukları deneyimi iyileştirmelerine yardımcı olmaktadır. Kısa süre önce yeni nesil konuşma otomasyon platformu olarak Knovvu markasını tanıtan Sestek’in ürünleri artık Knovvu markası altında sunulmaktadır.

Sestek hakkında bilgi almak için: Sestek.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Knovvu.com hakkında bilgi almak için: knovvu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Unifonic hakkında
Unifonic, kuruluşların müşterilerini çok kanallı deneyimlerle memnun etmelerini sağlayan bir müşteri etkileşimi platformudur. İletişim kanallarını, mesajlaşma uygulamalarını ve sohbet robotlarını birleştirerek müşteri yolculuğu boyunca her temas noktasında görüşmeleri kolaylaştırır. Unifonic’in çözümleri, metin, ses, mesajlaşma ve web dâhil olmak üzere müşteri iletişim kanallarını, şirketlerin daha güçlü müşteri ilişkileri oluşturmasını sağlayan tek bir platformda bütünleştirir.
2006’dan bu yana gelişmekte olan pazarlarda kanıtlanmış uzmanlığı ile Unifonic, 160’tan fazla ülkede milyonlarca alıcı için yıllık 10 milyardan fazla işlemin mükemmel bir şekilde yönetilmesini sağlıyor. Beş ülkede yer alan kurumsal ofislerinde, 300’den fazla profesyonelden oluşan ekibi ile müşterilerine 7/24 hizmet vermeye devam ediyor.
Unifonic hakkında ek bilgi için lütfen https://www.unifonic.com/ adresini ziyaret edin.