Sestek’in Kuzey Amerika’dan sorumlu bölge direktörlüğüne Yalım Eriştiren atandı

Ses teknolojileri konusunda diyalogsal yapay zekâ ve analiz çözümleri geliştiren Sestek, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün deneyimli ismi Yalım Eriştiren’i şirketin Kuzey Amerika’dan sorumlu yeni bölge direktörü olarak atadığını duyurdu.

Bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe 25 yıldan fazla deneyime sahip olan Yalım Eriştiren, global ses teknolojileri şirketi Sestek’e Kuzey Amerika’dan sorumlu bölge direktörü olarak atandı. Eriştiren, Sestek’in global ölçekteki büyüme planlarında önemli bir rol üstlenecek. Müşteri hizmetlerine yönelik yapay zeka ve analitik çözümleri geliştiren şirket, son olarak stratejik bir kararla ürünlerinin satış ve pazarlama süreçlerini yeni çatı ürün ismi Knovvu altında birleştirmeye karar vermişti. Eriştiren, Knovvu platformunun bölgede tanıtılması ve yaygın şekilde kullanılmasından sorumlu olacak.

Yalım Eriştiren kimdir?

Yalım Eriştiren, teknoloji çözümleri sunmak için stratejiler oluşturma konusunda uzmanlığa sahip bir iş geliştirme yöneticisidir. 25 yılı aşkın kariyeri süresince Siemens (2000-2005) ve Intel’de (2005 – 2018) çeşitli seviyelerde yöneticilik rollerinde bulunmuştur. Özellikle telekom, perakende, finans, eğitim ve kamu sektörlerindeki dijital dönüşüm projelerine liderlik etmiştir. Intel’de en son 2017 yılında Ülke Lideri pozisyonuna yükselen Eriştiren, 2018 yılında Vera Venture’a Teknoloji Yatırım Komitesi Üyesi olarak katılmış, 2019 yılında da Boston (ABD)’ye taşınmış ve teknoloji odaklı start-up’lara şirketlere stratejik planlama ve iş geliştirme konularında danışmanlık vermeye başlamıştır. Sestek’e katılmadan önce Eriştiren, Amerika merkezli video aktarımı şirketi, Ant Medya’nın global satış ve pazarlama çalışmalarından sorumlu genel müdür yardımcısı idi.

Eriştiren, Boğaziçi Üniversitesi’nden Executive MBA (2009), ODTÜ’den ise Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında lisans ve yüksek lisans derecelerine sahiptir. Eriştiren, evli ve iki çocuk babasıdır.

Hakkında:
Sestek, etkileşim temelli yapay zeka ve analiz çözümleri ile kuruluşların veri odaklı olmalarına, verimliliği artırmalarına ve müşterileri için daha iyi deneyimler sunmalarına yardımcı olan bir teknoloji şirketidir. Sestek’in yapay zeka destekli çözümleri, %100 kendi geliştirdiği konuşma tanıma, doğal dil işleme ve ses biyometrisi teknolojileri üzerine kuruludur.
Detaylı bilgi için: sestek.com / knovvu.com