TFI TAB Gıda’nın Subway Markasına ATP Teknolojileri Katkıda Bulunacak

Şirketlerin yaşamsal öneme sahip sistemlerine kurumsal teknoloji ve altyapı çözümleri sağlayan ATP, TFI TAB Gıda Yatırımları’nın Subway markasını bünyesine katması ile yeni bir küresel markaya çözümler sunacak. 36.840 restoranı ile dünyanın en büyük ikinci restoran zinciri olan Subway, 104 ülkede hizmet veriyor. Bu sene sonu itibari ile beş ülkede 3.000 restoran işletecek olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway markasının katılımı ile ürün yelpazesini genişleterek müşterilerine ek seçenekler sunacak ve global büyümesini sürdürecek.
TFI TAB Gıda CEO’su Caner Dikici konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Dünyanın en büyük hızlı servis restoran markalarından Subway’i TFI TAB Gıda Yatırımları ekosistemine katmayı başardık. TFI TAB Gıda Yatırımları’nın operasyonel mükemmellik odaklığı, güçlü tedarik zinciri ve teknolojiye yaptığı yatırımlar Subway markasının pazarlarımızda büyümesini ve tüketicilere güzel deneyimler yaşatmasını sağlayacak. ATP, tüm markalarımıza bir çok alanda çözümler sağlayan teknoloji iş ortağımız olarak, Subway markasının ihtiyaç duyduğu geliştirmeleri gerçekleştirecektir.” dedi.
ATP CEO’su Ümit Cinali, TFI TAB Gıda Yatırımları’nın Subway markasıyla bir başarı hikayesi yazacağına inandıklarını belirterek, “ATP’nin Zenia restoran yönetim yazılım platformu Burger King, Popeyes ve Arby’s gibi global markalarda kullanılıyor. Subway markasının TFI TAB Gıda Yatırımları ekosistemine katılımı ile dünyanın en büyük markalarından Subway için de uçtan uca çözümler geliştirmek, ATP için büyük fırsatlar sunuyor. En kısa zamanda çözümlerimizi geliştirerek, global ürün portföyümüze eklemeyi hedefliyoruz.”
ATP Hakkında
ATP, şirketlerin kritik süreçlerine kurumsal yazılım ve altyapı çözümleri sağlayan teknoloji şirketidir. Ata Holding bünyesinde yer alan ve halka açık olan ATP’nin Tradesoft, Zenia ve ATP Digital markaları farklı sektörlere hizmet vermektedir. Tradesoft, sermaye piyasaları ve finans sektörü için kapsamlı yazılım platformları geliştirmektedir; Borsa İstanbul işlem hacminin rakip sistemler arasındaki en büyük payına sahiptir. Zenia’nın Hero hızlı servis restoran zincir yazılımları, küresel markalarda 2.800’den fazla restoranda kullanılmaktadır. ATP Digital, ürünleri ve yazılım hizmetleri ile orta ve büyük ölçekte şirketlerin dijital dönüşüm projelerini üstlenmektedir. Türkiye, Çin ve EMEA Bölgesinde 500 üzerinde müşterisi bulunan ATP, 2020 senesinde TS China şirketinin %51’ini satın alarak Çin ve Asya Pasifik pazarlarına adım atmıştır. 2021 senesinde ArGe merkezi çalışmalarını kurduğu Konuk Ağırlama Teknolojileri ve Uygulamaları A.Ş şirketi ile desteklemiştir. 2022 yılında ATP Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin kurulumu ile şirketin global ölçekte büyümesine stratejik destek sağlayacak girişimlere yatırım yapılmasını sağlayacak yapıyı oluşturmuştur. Hizmet verdiği sektörlerde yenilikleriyle öne çıkan ATP ArGe Merkezi, yürüttüğü yapay zeka, büyük veri, makine öğrenimi ve derin öğrenme çalışmaları ile kurumların değişim risklerini yönetmelerine ve fırsatlara dönüştürmelerine destek olmaktadır.