Timberland ile Cesur Adımlar

Timberland FW22 sezon koleksiyonları ile bizi yeni maceralara hazırlıyor. Zengin Timberland mirasından ilham alan koleksiyonlar, arşivlerdeki ikonik ürünleri günümüz için yenilenen tasarımlara dönüştürüyor.

Timberland’in yeni sezon ürünleri markanın köklü outdoor stilini yansıtırken mevsim şartlarına karşı ihtiyaç duyulan korumadan ödün vermiyor. Bu sezon, her hava koşuluna hazırlıklı olmayı sağlayan ayakkabı ve giyim stilleri, klasik görünümlere yenilikçi yorum katarken, eko-inovatif materyallerle de birleştiriyor. Koleksiyonlardaki parçalar, yüksek performans için tasarlanan özellikleri sayesinde soğuyan havalarda adımlarımıza ve kombinlerimize “cesaret” katıyor.

Uzun yürüyüşler için yeterince güçlü, şehir hayatı için yeterince konforlu

İlk kez 1988 yılında piyasaya sunulan bir Timberland klasiği olan Euro Hiker yürüyüş botları bu sezon günlük kullanım için daha hafif ve esnek versiyonuyla tekrar karşımıza çıkıyor. Timberland’in, ikonik modelini yeniden yorumlayarak çıkardığı ayakkabı koleksiyonu çok yönlü kullanımıyla öne çıkarken her adımda yenilikçi bir tarz vadediyor.

Erkek ve Kadın Eurohiker Yürüyüş botları (2.699TL ve 3.799TL) koruyucu burun kısmı ve kauçuk dış tabanıyla her tür zemin ve hava koşulunda dayanıklılık sunuyor. Bu botlarda kullanılan Timberland’in ayaklardaki yorulmayı en aza indirmek üzere tasarlanan Anti-Fatigue Teknolojisi sayesinde, bütün gün iyi hissetmek ve iyi görünmek mümkün. Botun tasarımında kullanılan köpük tabanın özel sistemi ise her adımda sarf edilen enerjiyi geri dönüştürmek için tasarlandı.

Çevreci faaliyetleri ile bilinen Leather Working Group tarafından Gümüş dereceli tabakhanelerden tedarik edilen üst kalite deri (Better Leather) ve yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen Timberdry su geçirmez membran ile bu koleksiyondaki ayakkabılar, dayanıklı olduğu kadar aynı zamanda çevreye duyarlı.

Timberland’in her zaman outdoor maceralara hazır olmamızı sağlayan ve ilhamını arşiv stillerden alan Vibram Eurohiker Shell Toe Kadın ve Erkek Botlarında (4.499TL) ekolojik bilinç yine ön plana çıkıyor. Modern renk seçimleri ve detayları kadar yürüyüşler için uygun tasarıma sahip bu model, üst düzey Vibram dış tabanı ile ideal bir yol tutuşu sunarken, kauçuk burun özelliği sayesinde ek koruma sağlıyor.

Yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastikten elde edilen su geçirmez ReBOTL astar ve Timberdry su geçirmez membranı sayesinde tüm hava şartlarında ayakların kuru kalmasını sağlıyor. Vibram Eurohiker Shell Toe Botlarda (4.499TL) öne çıkan diğer çevre dostu materyaller ise Better Leather ve yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastikten elde edilen astar.

Modern stil ve üstün konfor, Timberland’in dış giyim koleksiyonlarında buluşuyor

Timberland’in FW 22 Tekstil koleksiyonlarında klasik tarzın modern yorumuyla karşılaşıyoruz. 2008’de ilk kez tanıtılan Timberland Benton Su Geçirmez 3’ü 1 Arada Mont (6.699 TL) yeniden karşımıza çıkıyor. Üstün el işçiliği ve outdoor performansın en yüksek yansıması olan bu tasarım, kaplamasında kullanılan su geçirmez DryVent koruma ve geri dönüştürülmüş plastikten üretilen sıcak tutma özellikli polar astara sahip.

Arşivden günümüzde taşınarak modern maceralara uyarlanan Benton Su Geçirmez 3’ü 1 Arada Erkek Mont (6.699 TL), hafif yapısı ve sıcak tutan astarı sayesinde kolayca tüm kombinlere uyum sağlayabiliyor. Yeşil ve kahverengi olarak iki renk alternatifiyle karşımıza çıkan mont, tüm katmanlarıyla birlikte kullanıldığında ise en üst seviye koruma ve konfor sağlıyor.

İş stilinden ilham alan Timberland’in FW22 dış giyim koleksiyonları, zorlu havalarda outdoor maceralara devam etmek isteyenler için ideal bir seçenek sunuyor. Duck kumaştan üretilen Progressive Utility siyah ve yeşil Yalıtımlı Erkek (4.399 TL) ve Kadın (4.599TL) Montları ile sezonun havalı görünümlerinden birini yakalamak mümkün. Tüm Timberland ürünleri gibi iyi gözüktüğü kadar çevre dostu tasarımıyla iyi de hissettiren bu stil, iddialı tarzını çift renkli tasarımı ve geri dönüştürülmüş materyalden üretilen sıcak yalıtım sunma özelliğinden alıyor. Yüzde 100 organik pamuk kanvas malzemesi sayesinde doğal koruma sağlarken kış mevsiminin doğal şartlarına da cesurca göğüs geriyor.

Timberland’in kış koleksiyonundaki ürünleri incelemek ve görselleri indirmek için tıklayınız: https://we.tl/t-3CLslXIK63

Timberland hakkında:
Timberland doğayla iç içe yaşam stilini destekleyen global bir markadır. Yeni nesillere ilham vererek çalıştıkları toplumları hareket geçirme, birlikte çalışma ve daha ileri taşıma misyonlarını sahiplenir. Merkezi Stratham, New Hampshire’da olan Timberland’in ayrıca Stabio, İsviçre ve Şanghay, Çin’de uluslararası merkezleri bulunmaktadır. 1973’te New England’ın zorlu hava koşulları için tasarlanan orijinal sarı botuyla tanınan marka günümüzde, doğanın tadını çıkarma ve doğayı koruma tutkusunu paylaşan insanlar için çevreye duyarlı inovasyonlarla tasarlanmış ve üretilmiş ayakkabı, tekstil ve aksesuar koleksiyonlarına sahiptir. Timberland® markasının merkezinde, daha yeşil bir geleceğin daha iyi bir gelecek olduğu inancı yer alır. Bu vizyonunu sorumlu üretim, doğayı koruma ve dünya genelindeki toplulukları güçlendirmeye yönelik adımlarıyla sağlar. Timberland ürünleri, lider zincir mağazalar ve perakende noktalarının yanı sıra Türkiye’de Vadistanbul, Capacity, Ankara Armada AVM ve Bursa Marka AVM’de bulunan mağazalarında da satılmaktadır. Timberland hakkında daha fazlasını öğrenmek için, www.timberland.com.tr adresini ziyaret ediniz. Timberland bir VF Corporation markasıdır.