Tuğba İnce Akgül, Roche İlaç Türkiye’nin Pazar Erişim ve Sağlık Politikaları Bölüm Lideri oldu

Roche İlaç Türkiye, sağlık hizmetleri ekosisteminin geleceğine yön vermek üzere organizasyonel olarak güçlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda yapılan yeni atamayla şirketin Pazar Erişim ve Sağlık Politikaları Bölüm Lideri pozisyonuna Tuğba İnce Akgül getirildi.

Sağlık hizmetleri ekosisteminde tanı ve tedaviyi aynı çatı altında birleştirme gücüyle yaşamları iyileştirmek üzere çalışmalarını sürdüren Roche, organizasyon yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, kariyeri boyunca sağlık sektöründe farklı şirketlerde ağırlıklı olarak Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim pozisyonlarında görev alan . Yeni görevinde Akgül, Roche İlaç Türkiye Liderlik Ekibi Üyesi olarak çalışmalarını yürütecek.

Tuğba İnce Akgül hakkında
Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini 2004 yılında tamamlayan Tuğba İnce Akgül, ardından 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü Yüksek Lisansını tamamladı. Profesyonel hayatına Baxter-Eczacıbaşı’nda Ruhsatlandırma Uzmanı olarak adım attıktan sonra 7 yıl boyunca Abbott’ta Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim alanlarında Avrupa, Orta Doğu, Pasifik ve Afrika bölgelerinden sorumlu çeşitli yöneticilik görevlerinde yer aldı. Kariyerini Pazar Erişim, Fiyatlandırma Yöneticiliği, Geri Ödeme ve Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü gibi farklı pozisyonlarda sürdüren Tuğba İnce Akgül, son olarak 2020 yılından bu yana Novartis Onkoloji’de Değer ve Erişim Direktörlüğü görevini yürütmekteydi.

Tuğba İnce Akgül, Eylül 2022 itibarıyla Roche İlaç Türkiye’nin Pazar Erişim ve Sağlık Politikaları Bölüm Lideri olarak yeni görevine başladı.

Roche Hakkında
1896 yılında İsviçre’nin Basel şehrinde kurulan ve markalı ilaçların ilk endüstriyel üreticilerinden biri olan Roche, dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi ve In Vitro Diagnostik (vücut dışı tanı) alanında dünya lideridir. Roche, dünya çapında insanların yaşamlarını iyileştirmek için tanı ve tedavi çözümleri geliştirmek üzere bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için çalışmaktadır.

Kişiye özel sağlık hizmetleri alanında öncü olan Roche, sağlık hizmetlerini toplum üzerindeki etkisini artıracak şekilde dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Roche, her bir bireye en iyi sağlık hizmetini sunmak için birçok paydaşla iş birliklerine imza atarak, tanı ve tedavi alanındaki güçlü konumunu klinik uygulamalardan elde edilen veri içgörüleriyle desteklemektedir.

Roche, çalışma alanlarında benimsediği uzun vadeli bakış açısı sayesinde Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri tarafından üst üste 13 kez ilaç endüstrisindeki en sürdürülebilir şirketlerden biri olarak seçilmiştir. Bu, Roche’un faaliyet gösterdiği her ülkede, yaptığı yerel ortaklar ile birlikte sağlık hizmetlerine erişimi artırma çabalarının bir sonucudur.

Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai Pharmaceutical şirketinin de çoğunluk hissesine sahiptir.

Ayrıntılı bilgi için www.roche.com’u ziyaret ediniz.

Bu açıklamada kullanılan veya bahsedilen tüm ticari markalar yasalarla korunmaktadır.

M-TR-00002724