Vertiv İlk Çevresel, Sosyal ve Yönetişim Raporunu Yayınladı

Rapor, Vertiv’in enerji ve su verimliliği, çeşitlilik, eşitlik, kapsayıcılık, güvenlik ve diğer ESG faaliyetlerine ilişkin performansını ortaya koyuyor.
İstanbul,Türkiye [1 Ağustos 2022] – Küresel bir kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümleri sağlayıcısı olan Vertiv (NYSE: VRT), çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) faaliyetlerine ilişkin ilk halka açık ESG raporunu yayınladı. Rapor, Vertiv’in enerji ve su verimliliği, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık (DE&I), çalışan sağlığı ve güvenliği ve diğer ESG konularına yaklaşımını ortaya koyuyor. Vertiv’in ESG raporu aynı zamanda şirketin gelecek vizyonuna ve bu vizyonu hayata geçirmek için odaklanacağı temel konulara vurgu yapıyor.

“Hepimiz bağlantının günlük yaşamlarımız ve küresel ekonomi için ne kadar kritik olduğunu biliyoruz. Tüm dünyada veri iştahı artmaya devam ediyor ve bizim çözümlerimiz de veri sistemlerini açık ve bağlı tutuyor. Aynı zamanda iklim krizinin mevcut ve potansiyel etkilerinin de farkındayız” diyen Vertiv CEO’su Rob Johnson, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kritik dijital altyapıya yönelik artan talebi karşılarken operasyonlarımızdan ve ürünlerimizden kaynaklanan çevresel etkileri azaltmaya çalışıyoruz. Sonuç olarak kritik dijital altyapıyı desteklemek için daha verimli ve etkili yollar bulma amacıyla yenilikler yapıyoruz.”

Vertiv’in üst düzey liderlerinden oluşan ESG Yürütme Kurulu, şirketin ESG performansını değerlendiriyor. Raporda vurgulanan bazı faaliyetler ve sonuçlar da şöyle:
– Önümüzdeki aylarda ve yıllarda piyasaya sürülmesi planlanan diğer ürünlerle birlikte, enerji ve su verimliliği yüksek yeni ve yenilenmiş ürünlerin tanıtımı.
– EcoEdge PrimePower Projesi (E2P2), Sürdürülebilir Dijital Altyapı Topluluğu (SDIA), Avrupa Veri Merkezi Birliği (EUDCA) ve RISE Ortaklık Programı dahil olmak üzere veri merkezi verimliliği ve emisyonlarını ele almayı amaçlayan çeşitli sektör ortaklıklarına katılım.
– Vertiv’in Kapsam 1 ve 2 sera gazı emisyonlarının dahili incelemesi.
– Kuruluşun operasyonel sera gazı emisyonlarını azaltmasına yardımcı olmak için performans ve iyileştirme kriterlerinin geliştirilmesi.
– ABD Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi’nin toplam raporlanabilir yaralanma oranına (TRIR) dayalı olarak kaydedilebilir yaralanmalarda yıldan yıla yüzde 12’lik düşüş kaydedilmesi.
– Kuruluşun; çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık alanındaki küresel odağını desteklemek amacıyla bu alandaki eğitim fırsatlarının tanıtılması.
– Son iki yıl içinde Bilgi İşlem Sorumlusu Sheryl Haislet ve Hukuk Müşaviri Stephanie Gill dahil olmak üzere şirket içinde yönetici pozisyonlarına birden fazla kadının atanması.
“AB sürdürülebilirlik hedefleri ve regülasyonlar konusunda lider bir konumda. Bu rapor da bölgesel ivmeyi artıracağı ve Orta Doğu ve Afrika’daki (MEA) sürdürülebilir büyüme hedeflerimizi iyileştireceği için EMEA’daki Vertiv için özellikle önemli” diyen Vertiv EMEA Başkanı Karsten Winther, “Stratejimizin sorumlu uygulamayı teşvik etmesini sağlarken aynı zamanda büyüyen sektör talebine uyum sağlamak için çift yönlü bir yaklaşım ortaya koymalıyız” dedi.

Daha fazla bilgi edinmek veya raporun tamamını indirmek için Vertiv.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
# # #

Vertiv Hakkında

Vertiv (NYSE: VRT), müşterilerinin hayati uygulamalarının sürekli çalışmasını, optimum düzeyde performans göstermesini ve iş ihtiyaçlarıyla birlikte büyümesini sağlamak için donanım, yazılım, analitik ve sürekli hizmetleri bir araya getiriyor. Vertiv, buluttan ağın ucuna kadar uzanan bir güç, soğutma ve BT altyapı çözümleri ve hizmetleri portföyüyle günümüzün veri merkezlerinin, iletişim ağlarının ve ticari ve endüstriyel tesislerin karşılaştığı en önemli zorlukları çözüyor. Merkezi Columbus, Ohio ABD’de bulunan Vertiv, yaklaşık 24 bin kişiyi istihdam ediyor ve 130’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Daha fazla bilgi ve Vertiv’den en son haberler ve içerikler için Vertiv.com. adresini ziyaret edebilirsiniz.

İleriye Dönük İfadeler

Bu yayın, 1995 tarihli Özel Menkul Kıymetler Dava Reformu Yasası, Menkul Kıymetler Yasası’nın 27. Bölümü ve Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nın 21E Bölümü anlamında ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu açıklamalar sadece bir tahmindir. Gerçek olaylar veya sonuçlar burasa belirtilen ileriye dönük beyanlardakilerden önemli ölçüde farklı olabilir. Okuyucular, Vertiv ve operasyonlarıyla ilgili bu ve diğer önemli risk faktörlerinin tartışılması için Form 10-K hakkındaki en son Yıllık Rapor ve Form 10-Q hakkındaki sonraki Üç Aylık raporlar da dahil olmak üzere, Vertiv’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu dosyalara yönlendirilir. Vertiv, yeni bilgiler, gelecekteki olaylar veya başk abir nedenle ileriye dönük beyanlarını güncelleme veya değiştirme konusunda hiçbir yükümlülük altında değildir ve herhangi bir yükümlülüğü açıkça reddeder.