Yelken festivali By The SEA etabı ile devam ediyor: Rota Gümüşlük

Denizcilik ve yelken tutkunlarını birleştiren American Hospital The Bodrum Cup’ta yelkenler bir kez daha rüzgarla doluyor. 20 Ekim Perşembe günü By The SEA etabında Kissebükü’nden start alan üçüncü yarış, Gümüşlük’te tamamlanacak. Bir önceki yarış etabı 19 Ekim’de Çökertme’den başlayarak Kissebükü’nde tamamlanmıştı ve etabın kazananı Take It Easier olmuştu.

Bu yıl 34’üncü edisyonu ile yelken tutkunlarını Bodrum’da birleştiren The Bodrum Cup’ta yarış heyecanı sürüyor. 20 Ekim Perşembe günü üçüncü yarış olan By The SEA etabı ile devam eden festival yarışlarında Kissebükü’nden hareket eden yelkenler 22,8 mil ile Gümüşlük’te demir atacak. Festivalin bir önceki yarışı Çökertme’den başlayıp Kissebükü’nde tamamlanmıştı.

American Hospital The Bodrum Cup’ta ilk yarış olan Metro Bodrum – Çökertme Etabı’nın 1.’si Hızır 1 olurken, Opet Çökertme Kissebükü Etabı’nda ise ilk sırayı Take It Easier aldı.

20 Ekim Perşembe günü By The SEA etabını tamamlamak üzere Kissebükü’nden Gümüşlük’e yelken açan yarışçılar 21 Ekim Cuma günü ise 14,8 mil mesafe hedefiyle Gümüşlük’ten Bodrum’a hareket edecek.

Yarışlar 22 Ekim Cumartesi günü 11 mil uzunluğundaki Anadolu Sigorta Bodrum – Bodrum etabıyla son bulacak.

Tüm yarışların toplam mili 75.

Son etabın tamamlanmasıyla birlikte Ağanlar Tersanesi’nde ödül töreni düzenlenecek ve ardından Athena konseri ile festivale unutulmaz bir kapanış yapılacak.

American Hospital The Bodrum Cup’ın bu seneki programı aşağıda yer alıyor:

15 Ekim -22 Ekim 2022
The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı

20 Ekim 2022 | Perşembe
By The Sea Kissebükü – Gümüşlük Etabı

21 Ekim 2022 | Cuma
Çağdaş Holding Gümüşlük – Bodrum Etabı
19:30 Yücel Köyağasıoğlu Belgesel Gösterimi – The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı
21:30 Deniz Sipahi – Skipper Night – Mandalin Bodrum

22 Ekim 2022 | Cumartesi
Anadolu Sigorta Bodrum – Bodrum Etabı
19:30 Ödül Töreni – Ağanlar Tersanesi
21:30 Athena Konseri – Ağanlar Tersanesi

Editöre Not: Tüm görselleri linkten indirebilirsiniz.
https://we.tl/t-UTvL4Gw8GE

American Hospital The Bodrum Cup sosyal medya linkleri:

Instagram: https://www.instagram.com/bodrumcup/
Facebook: https://www.facebook.com/BodrumCup/
Twitter: https://twitter.com/BodrumCup

The Bodrum Cup hakkında
Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından başlatılan The Bodrum Cup, dünyanın dört bir yanındaki yelken sporcularını ve meraklılarını Bodrum’da bir araya getiren uluslararası bir deniz festivalidir. Güneşe dayalı turizm algısını değiştirerek rüzgârı tercih nedeni yapan The Bodrum Cup, aktif olarak koylar hakkında farkındalık yaratmanın yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. http://www.bodrumcup.com/